| dnk10 a întrebat:

Luna viitoare implinesc 18 ani, iar parintii ma tot preseaza sa-mi fac majoratorul, fie el acasa, la restaurant, cabana, etc... Sincer mie nu imi prea surade ideea. Adica, am fost si eu la o multime de majorate si nu e totul doar "o distractie" - I mean, trebuie sa vezi daca "ala" are tot ce vrea, daca se simte bine, blablabla...Am tot citit fel si fel de pareri si raspunsuri gen - "o data faci si 18, 19, 20, 40, etc.". Probabil suna putin cliseic, insa oarecum sunt de acord.
Voi ce parere aveti?

p.s.
-daca ar fi sa il fac, cel mai probabil as alege sa inchiriez o cabana undeva la munte unde as chema nu mai mult de 20 de prieteni;

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu nu l-am facut, de unde atatia bani? ce atata majoratwinking? e doar o varsta...
Cu toate ca se zice ca e varsta la care gandesti nu e asa
Poti sa gandesti si de pe la 14 15 ani, insa poti gandi si de pe la 25 - 30 (sau deloc?big grin )

| AlleSss a răspuns:

Heiii!
Cel mai bine ar fi sa ti-l faci. Adica. O data in viata ai 18 ani!
La multi ani si Bafta!

| FadetoBlack a răspuns:

Aici depinde doar de tine, dacă vrei să-l faci sau nu!
Plus că peste o lună va fi şi zăpadă, deci e locul perfect pentru o petrecere, adică pe mine m-ar încânta ideea asta de a închiria o cabană la munte happy

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
De ce să refuzi?
Pe curând!

| dnk10 explică:

^partial iti dau dreptate. Insa, doar daca incep sa ma gandesc la toate aspectele pe care le implica acest "chef" ma ia durerea de cap - muzica, caldura, camere, bautura, mancare...