| maryutza_2205 a întrebat:

Salut ma numesc marcela si am 16 ani, am facut-o cu prietenul meu, eu eram virgina, si atunci cand a penetrat-o in mine nu mi-a curs deloc sange, si nu m-a durut deloc, si nu am facut-o prea mult creca mai putin de 2 minutele a bagat-o si a scos-o cred ca d vreo 3 ori, el nu si-a dat drumul in mine, mai sunt virgina? as putea ramane insarcinata? ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina. Ai fost dintre acele 20% din femei care nu sangereaza la dezvirginare. Daca nu ati folosit prezervativ, sigur ca poti ramane insarcinata, doar ai avut contact sexual. Nu conteaza durata, un contact sexual neprotejat, fara ejaculare are un risc de sarcina intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai. La tine, ceva mai mare, fiindca erai la primul contact sexual.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Virgina nu mai esti, daca ai avut contact sexual indiferent daca a curs sange sau nu. Daca v-ati protejat si ati fost atenti nu ai de ce sa iti faci griji.Pe viitor incearca niste piplule contraceptive pe langa prezervativwinking

| ♥.Sagemix a răspuns:

Deci. inainte de a te ajuta, simt nevoia sa-ti spun ca dai dovada de o inconstienta si prostie crasa. In primul rand, trebuia sa te documentezi inainte, cum naiba te duci si o faaaci asa, fara niciun pic de creier? Daca acum te trezeai cu un copil in brate era bine? straight facestraight facestraight face
Si indiferent, chiar daca nu a terminat in tine, inca exista riscuri [mici, de altfel ] sa ramai insarcinata...
Este de-a dreptu' tampita intrebarea ' mai sunt virgina'. Din punct de vedere moral, nu mai esti, doar ai facut sex [ hellooo! ].
Din punct de vedere fizic, himenul tau este posibil sa fie elastic si sa nu se rupa la primul contact sexual, sau sa nu te fi penetrat el prea puternic incat sa se rupa.
Oricum, virgina nu mai esti! straight facestraight face

Si apropo, exista ceva ce se numeste PREZERVATIV, care te protejeaza de boli cu transmitere sexuala [ Hiv/sida, gonoree, sifilis, candida, herpes genital, etc. ], si te scuteste de grijiile inutile fata de ' barza si pachetu' ei surpriza'.
Daca tot ai internet, pune mana si citeste cate ceva. nu cred ca lu' mami si lu' tati tau le va cadea prea bine cand or sa te vada cu vreo surpriza in brate. straight face

| Fluturemov a răspuns:

Bravo tongue

| lorycykcl a răspuns:

Virgina nu mai esti sigur. sa nu curga sange am mai auzit, dar sa nu te doara prima oara... e ciudat... poate ai avut parte de un preludiu ff bun si totusi e ciudat. nu ramai insarcinata de la asta, dar protejeazate pe viitor

| Alecs_2170 a răspuns:

Mary sigur erai virgina?

nu de alta dar e cam ciudat ce zici uh

adica mnah odata ce ti. o bagat. o in tine e clar ca nu mai esti virgina, dar e ciudat ce spui acolo:"atunci cand a penetrat-o in mine nu mi-a curs deloc sange, si nu m-a durut deloc"

nu stiu chiar is curios ce au altii de zis

| Alecs_2170 a răspuns:

Mary cel mai bine e sa vorbesti cu prietenul tau si sa mergeti sa faceti un test sa nu mai traiesti cu gandul"oare sunt insarcinata?" si faza cu ciclu nu e nimic anormal sa. ti intarzie nu cred ca trebuie sa ti. o zica un baiat.

| bmcriss a răspuns:

De fapt nu e ciudat deloc. Sunt in acelasi caz ca tine. Si eu am facut-o cu prietena mea si s-a intamplat la fel. Evident chestia asta nu depinde numai de fata ci si de baiat. Daca e animal iti garantez ca a 2a oara nu o sa mai vrei asta pentru ca nu stiu daca iti place ca el sa se simta bine si tu sa tipi de durere... dar daca baiatu a fost linistit evident ca nu te-a durut, iar partea cu "nu ti-a curs sange", sa stii ca nu la toate fetele curge sange cand se intampla, ca si in cazul prietenei mele. Acum chestii serioase...lasa prostiile si protejeaza-te.Am trecut prin cateva faze de acest gen si crede-ma e foarte neplacut sa stai noaptea cu gandul "daca maine face test si este insarcinata ce facem?". Nu ai nimic de pierdut daca te protejezi, dar ai foarte multe daca nu

| maryutza_2205 explică:

Buna alecs da eram virgina, nu a fost prima data cand am incercat a mai fost de vreo 2 ori dar ma durea prea tare si nu suportam durerea si nu mi-a curs deloc sange, plus ca trebuia sa imi vina ciclu pe 25 august si a cam intarzia

| maryutza_2205 explică:

Problema este ca mi-a intarziat si ciclu trebui sa imi vina pe 26 august si eu am facut-o pe 20 august, este o problema daca intarzie?

| anutsa08 a răspuns:

Pe bune tu gandesti? cum dracu poti sa spui ca daca poti ramane insarcinata asa?laughing)mai vb cu parintii, sincer faci fetele de 16 ani de ras laughing.