| UsersBoss a întrebat:

Maine este prima zi de liceu si nu stiu daca diriginte voi avea barbat sau femeie si credeti ca ar trebui sa-i iau flori? Sunt intr-o clasa cu media generala peste 8, 50, si cum ar trebui sa ma port ca sa ma integrez, adica sa nu ma ia nimeni de fraier? Funda! P.S. e serios!

Răspuns Câştigător
| cosmin655 a răspuns:

Nu lua flori, daca ai diriginte ar fi culmea sa ii duci flori(nici la diriginta nu esti obligat)deci nu lua.Ca sa te integrezi vorbeste cu ceilalti, fa cunostinta, daca nu vor face ei..nu fii timid ca n-ai de ce.Incearca sa ii cunosti pe toti si deocamdata ramai prieten cu cei care ti se par de treaba, o sa ii cunosti pe toti in timp.Ca sa nu te ia nimeni de fraier,pur si simplu nu ii lasi sa o faca. Daca cineva iti da o palma,dai si tu dar dai cu putere, bateti joc de ei daca incearca sa-ti faca ceva lovestei, impingei sa cada in banca(bine sa nu le dai cu pumnu in fata din prima, dar intelegi ideea). Daca vad ca ripostezi, nu se vor mai lua de tine.Succesbig grin!

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu iei flori. Stai linistit si fii natural. Dirigintele o sa va duca in clasa unde vei putea sa vorbesti cu noi colegi. Puteti sa porniti de la orice subiect de unde vin, in ce zona stau, cum li se pare liceul, etc.

| ElenaSA a răspuns:

Ii duce marti daca e femeie. Vorbesti cu colegii, glumesti, nu ironizezi, ajuti la nevoie, nu faci tot ce zic ceilalti, iti spui parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua flori daca nu stii ce o sa ai ca diriginte. Eu in a 9-a la fel nu stiam, am aflat de pe o lista afisata la scoala chiar in prima zi si aveam timp sa ma duc sa iau flori dar nu m-am dus, oricum de la mine din clasa nimeni nu a avut flori in a 9-a.

| IthinkIly a răspuns:

Bună.
Și la mine e prima zi de liceu măine day dreaming
Păi ai o medie bună cred că ar trebui să fii respectuoshappy dar nu cu toată lumea ci doar cei din cadrul didactichappy
Și în legătură cu prietenii, să ai grijă cu cine te vei împrietenii mai bine lași puțin timp să treacăhappy
Presupun că ai mari emoții dar vor trece.
Eu una iau un buchet de flori. dacă am dirigintă i le dau dânsei iar dacă am diriginte il dau directoareihappy
Succes!