| NIRVANA21 a întrebat:

Salut, nu am mai folosit acest site din clasa a 6.a........acum sunt a10.a la un liceu foarte bun.....problema mea este că nu știu ce grup de prieteni să aleg
Grupul A : un grup de 10-20 băieți, mică mea haita de lupi....printre cei mai respectați din oraș, împreună am scăpat orașul de țigani și cocalari .....nu ne luăm de nimeni chair îi apărăm pe cei în nevoie... știți genul, acasă la 4 dimineață, beau dar nu excesiv, mereu caută să se distreze ....seara orașul e al nostru...din păcate acest lucru ne.a dat un sentiment de superioritate
Grupul B : Câțiva colegi și colege... unii considerați ok alții priviti ca plictisitori și fraieri ....acasă la 10... unii vor să pară cool ( se pare că au scăpat cruciadei organizate de grupul A în ultimii ani împotriva lor )
Grupul C : Un grup al unei prietene de clasa a 9.a pe care o consider că o soră...vb în fiecare seară de 4 ani.....grupul constă din niște fete mai mici foarte de treaba si niste băieți meh...sunt ok dar plictisitori ....la 8 acasă....deja am primit comentarii de la niște prieteni surprinși că m.au văzut cu ei, reputația mea o să sufere
Ce părere aveți, ce grup ar trebui să aleg?
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Doar tu poti sa decizi ce grup alegi.

| adelina271 a răspuns:

Noi nu iti putem spune ce grup de prieteni sa alegi, doar tu poti face asta. Eu zic sa nu te duci dupa cei care sunt "cool", doar pentru ca ai o reputatie de pastrat. Eu te sfatuiesc sa alegi oamenii cu care te intelegi tu si care te fac sa te simti bine. Pararea mea este ca nu trebuie sa fii intr-un grup, doar pentru ca sunt vazuti bine de anumite persoane sau pentru ca au un statut, eu zic sa alegi grupul in care crezi tu ca iti va fi cel mai ok.