| Annonnymous a întrebat:

Salut o intrebare pentru fete! Mergind pe strada si in fata voastra la fel se indreapta spre voi un baiat faptul ca va uitati in ochii lui inseamnaca va place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca TU te uiti in ochii lui, inseamna ca TU il placi. Daca el se uita in ochii lui inseamna ca EL te place. E simplu!
Problema este ca te place fizic, la "prima vedere" in 10 secunde sau mai putin de privit. Poate cand deschide el sau tu gura... se termina farmecul, dar nu ai de unde sti asta.
Eu nu ma uit la cineva decat daca-mi place, clar. Nu conteaza cat de insistent am uit eu sau cineva... e clar ca e o mica... atractie. Depinde de voi DACA vei face ceva in privinta asta. Ochii, privirea, clipitul, toate astea sunt limbaj nonverbal al omului, iar la voi este foarte usor de observat, din pacate voi nu stiti sa va cititi si cand invatati e deja prea tarziu.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer nu inseamna mai nimic, daca eu ma uit pe strada in ochii unui barbat nu inseamna ca imi place de el

| DNSK a răspuns:

Nu neaparat. Poate e tocmai invers, mi-a atras atentia prin ceva care nu mi-a placut

| mariamarybu a răspuns:

Stai putin. Faptul ca ma uit eu in ochii lui inseamna ca ma place? Propozitia ar trebui rectificata, dar in orice caz nu( neaparat, ca sa fiu in ton cu celelalte raspunsuri). Te poti uita la o persoana pentru ca esti curioasa in legatura cu ea, pentru ca e altfel decat cei pe care i-ai mai vazut, pentru ca nu e cum ar trebui sa fie, etc, etc. Poate, deoarece el s-a uitat primul in ochii mei, iar nici acesta nu cred ca ar fi un motiv pentru care sa ma placa. Nu cred ca daca vezi o persoana pe strada si arata bine, iar tu imediat cu ochii dupa ea inseamna ca o placi. E doar chestia de curiozitate. Dar degeaba, ca eu mai mult cu firobuzul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca te te uiti in ochii lui, trebuie ca si el sa se uite la tine in primul rand. Ca nu este vorba doar de faptul ca te uiti la el, ci ca amandoi va uitati unul in ochii celuilalt!
Daca nu inseamna NIMIC, s-a dus naiba romantismul in zilele noastre. Ce sa mai faci ca sa mai atragi atentia unei fete? Sa o ciupesti de fund, sa o fluieri? Asta era o idee destul de soft si cateva chiar percutau. big grin

| blueheart a răspuns:

Hei! Depinde de fata, depinde de baiatul pe care il vede pe strada.Eu ma uit in ochii unui baiat daca are ceva deosebit.Dar nu inseamna ca il plac.Pur si simplu am vazut ceva si privesc.Si oricum sunt multe feluri de a privi o persoana. happy

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Nu inseamna nimic de unde ai mai luat-o si pe asta? Imaginatia e prea bogata.

| Annonnymous explică (pentru derpiiiiiiiina):

Sa zicem ca mai bine sa ai o imaginatie bogata decit sa gindesti in limitebig grin

| luncasu a răspuns:

In cazu meu da...il plac

| Dya1299 a răspuns:

Nu neaparat,depinde de multe lucruri, cine este baiatul, il cunosti, l-ai mai vazut, etc.

| Hritcu_Nicoleta_1975 a răspuns:

Nu neaparat.Depinde de multe caractere!