| SteauaROsie a întrebat:

Salut,

o mica nelamurire.

de ceva vreme ma simt obosit

dimineata ma trezesc obosit,

ma trezesc botzit de somn,

ma spal pe fata, ma uit in oglinda,

arat de parca as fii dormit 2 ore,

programul meu e cam asa:

ma culc seara la 10 si ceva,
si ma trezesc la 5:30-6:00

m am lasat de chestiile care imi faceau rau, si imi provoca oboseala,
cum ar fi:
tigari, cafea, cola

acum vreo 6 luni,
nu eram asa,
ma duceam la fotbal cu baietii faceam fata la efort,
jucam 3ore fara probleme,
nu ma simteam obosit,

jucam fotbal cu baietii,

de 4x pe saptamana,

dupa mine cauzele ar fi astea:

1:de o vreme, sunt usor deprimat, nu ma simt sigur pe mine, stare de stres tot timpul
2:lipsa de vitamine si calciu (cica am lipsa de vitamine si calciu)

asa mi a zis cineva.

voi ce credeti, care ar fi cauza oboseli?

ce ar trebui sa fac sa fiu mai odihnit?

Răspuns Câştigător
| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Pai poti incerca intr-adevar vitamine+calciu si poti sa incerci sa dormi dupa-amiaza ( sau sa te culci mai devreme seara) si vezi daca faci progrese. Intr-adevar stresul si supararea pot fi si ele o cauza ( mai multe iesiri in aer liber etc ) ...Multa Bafta!