| SaşaSpring a întrebat:

Pentru rockeri: Cum ati inceput voi sa ascultati rock? De la ce varsta, ce trupe etc. Si acum ce ascultati, care este viata voastra de rocker? big grin

Răspuns Câştigător
| xSmiile a răspuns:

Sincer, la inceput uram muzica rock. Ma gandeam ca e o porcarie, dar intr-o zi ( cand aveam 8 ani) m-am imprietenit cu niste fete care iubeau rockul si il ascultau in fiecare zi. La inceput ma cam enerva, dar peste putin timp m-am indragostit de el. Acum ascult aproape numai rock. Sunt o multime de trupe ce imi plac. Cateva ar fi: Fireflight, Green Day, Flyleaf, Nightwish, Evanescence, Nirvana, Opeth, Bullet For My Valentine etc.
Prima trupa rock care mi-a placut a fost Tokio Hotel.
Viata mea de rocker? Pai eu una am o viata normala laughing faptul ca ascult muzica rock nu imi influenteaza modul de a ma imbraca, sau de a ma comporta( cel putin asa cred laughing ). Prima data cand am spus unor noi prieteni ca ascult muzica rock ( acum 2 luni parca) au ramas chiar mirati. laughing
Cu asta cred ca am raspuns la toate intrebarile, nu? thinking Sper ca ti-am fost de ajutor. big grin

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Trupe preferate,The Rasmus,Epica, Cradle of Filth, My chemical romance, Serj Tankian si mai sunt dar pe astia ii agreez cel mai mult, de ascultat cred ca ascult dintotdeuna

| Leptosome a răspuns:

Daaa...desi daca eu de acum m-ar fi vazut pe mine de la 7 ani, cred ca m-as fi luat la bataie. Recunosc, prima mea trupa rock ascultata a fost Tokio Hotel. O trupa care, recunosc din nou, pe vremea aia era mult mai buna si avea cantece mult mai reusite.
Revenind. Apoi am inceput cu Evanescence, Red Hot Chilie Peppers, Greend Day, etc.
Si totusi, nu ma pot numi genul ala de rocker nebun, sunt in mult mai mare masura ascultatoare de rock alternativ, balade rock. Cu cea mai mare placere ascult cantecele sau cover-ele cantate live la chitara.
Cat despre viata mea acum, ma bucur ca lucrul asta imi creaza un fel de scut, care ma apara de prostia si curvismul din Romania.