| SteauaROsie a întrebat:

Salut poate nu pun intrebarea unde trebuie dar in alte categorii ma astept la un raspuns in 3-4 zile Am anemie prin carenta de fier(asa mi a zis doctorul)un urma analizelor de sange si urina mi a dat sa iau niste vitamine mai multe feluri am luat vitamine dar vad ca tot asa ma simt am zile cand ma simt mai bine si mai energic as vrea sa fiu tot timpul mai bine dispus dar vad ca anemia imi spulbera starea de bine si tineretea din cauza anemiei ma simt tot timpul obosit si fara chef de viata parca as avea 50 ani e cineva pe aici care s a tratat de anemie? cum a facut asta? astept sfaturi folositoare merci multhappy

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tratamentul cu vitamine pentru recuperarea unor carente, e de lunga durata.Doctorul trebuie sa stabileasca un termen,in functie de varsta, greutate si nivelul carentelor, apoi trebuie alte analize, pentru a stabili daca nu cumva carenta este cronica si trebuie continuat tratamentul, cumulat cu un anumit regim.In perioada administrarii vitaminelor nu suprasolicita organismul.Consuma multe legume, cat mai aproape de starea lor naturala, fructe si miere.