| Alex4322 a întrebat:

Salut! Prietena mea are 14 ani si 1.88 înălțime (nu a mai crescut de 1 an) și poartă Nr 43 la picior. E normal așa ceva? Iar părinții ei au mama 1.80 și 41 picior iar tata 1.93 și 46 la picior și bunicii au 1.78 și 40 la picior bunica și bunicul are 1.87 și 45 la picior si străbunicii au 1.73 și 39 la picior și 1.81 și 43 și măr are o sora de 16 ani cu 1.85 și 41 la picior.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Măi băiatule, esti obsedat de inaltimea asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i normal, odata ce mosteneste doi parinti foarte inalti.

| Violleta2022 a răspuns:

Si pe tine te tine sa-i duci geanta?
Ca tu ai numai 1.70m la 12 anisori, dupa cum spui aici:

"în 24 Septembrie | Alex4322 a întrebat:
Salut, am 12 ani si putin peste 1.70 (sunt baiat)."

https://www.tpu.ro/......-sa-ajung/

| Mosotti a răspuns:

Si ce daca are inaltimea aia si picioru nu stiu cum? O placi, atat conteaza, vezi de relatie si lasa inaltimea.

| Hyperion7 a răspuns:

Da,e normal

| VoidEternal a răspuns:

Si daca nu ar fi normal ce ai putea sa faci? Sa ii mai scurtezi calcaiele? Sau de ce ai vrea sa faci ceva?

Chiar nu ai gasit niciun alt subiect la care sa te gandesti? WTF...

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E normal.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianFoanga a răspuns:

Dar stra strabunicii cat au purtat la picior? In cazul in care existau si opinci cu numere.

| Iiii111112332 a răspuns:

Doamne ferește! Logic ca este normal, nu toți suntem la fel. Plus ca toți din familia ei sunt înalți! Pe la 14-16 ani se oprește oricum din crescut, din ce stiam eu