| Mihai96Bt a întrebat:

Salut, Problema mea este in cadrul ( dragostei )
Anul trecut m-am mutat in alta clasa la alta scoala... acolo am intalnit o fata.de care m-am indragostit. ea nu are aceleasi sentimente pentru mine. eu am ajutat-o mult pe ea ( scoala, familie, bani, probleme mult mai grave ). iar eu cand am nevoie de ea imi cam intoarce spatele defiecare data si (ma lasa in aer ). petrecem mult timp impreuna si la scoala si in timpul nostru liber. ma suna mult. o sun... comunicam tot timpu relatia noastra uneori este perfecta alteori e dezastroasa, nu suntem impreuna, am incercat dar nu a vrut pretinzand ca vrea sa ramanem in zona prieteniei deoarece considera ca o sa ne certam cand o sa fim impreuna si nu o sa ne mai vorbim am zis ok. Problema mea este: cum pot sa uit de ea sa nu mai fiu indragostit de ea ( e colega de clasa sta in banca din spatele meu chiar in spatele meu, ea s-a pus acolo anul acesta) Am mai incercat odata faza aceasta de uitare( indiferenta) si ea atunci s-a apropiat mai mult de mine. ajutati-ma.

1 răspuns:
| Aηdεεε a răspuns:

Poate ii este frica de o relatie, si crede ca daca vei sta cu ea si va veti certa, nu veti mai fi asa buni prieteni. :d

Sau poate pur si simplu, tine la tine ca la un prieten. Stii, uneori este mai bine sa ai o prietenie stransa cu cineva, dar acum depinde de voi.

Sfat : thinking Daca nu vrea sa fie intr-o relatie cu tine, nu insista. altfel. tu vei pica penibilwinking