| MenInShadow a întrebat:

Salut!
Pun si eu o intrebare dupa o gramada de timp, legata de scoala de soferi, mai precis de orele de legislatie, o sa incerc sa scriu pe scurt.
Acum 2 zile (luni) am fost prima data la ore, iar ieri (marti), am intrebat-o pe femeia de acolo cate ore trebuie sa fac, si mi-a zis "Trebuie sa faci 8 chestionare complete, si poti sa te apuci de condus".
Ideea e ca ieri le-am facut, si mi-a zis ca trebuie sa vina instructorul intr-o zi ca sa ia nu stiu ce de acolo si pot sa ma apuc de condus.
E o intrebare tampita, dar nu sunt 100% sigur, asa ca... mai trebuie sa ma duc la scoala, la legislatie?
Sau din moment ce am facut ce era nevoie, si anume acele 8 chestionare corecte, nu mai este nevoie?
Intreb pentru ca nu vreau sa ma duc degeaba. Tata imi spunea ca ar fi bine sa ma duc ca sa mai invat, dar intrebarile acolo se tot repete, si e nevoie doar sa citesc intrebarea ca sa stiu ce raspuns aleg, a, b sau ce.
Multumesc de raspuns, si scuzati greselile gramaticale.

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Recomand, dacă ţie posibil să mai treci să mai faci chestionare atâta vreme cât eşti în perioada de şcolarizare, însă pentru a putea parcurge toate întrebările pentru categoria pe care o faci e nevoie să parcurgi mediul de învăţare de pe site/uri de profil. Dacă faci pentru cat. B sunt undeva la vreo 1200 de întrebări. Le recomand elevilor să insiste până reuşesc să ajungă undeva la un maxim de 10 % greşite, apoi se poate prezenta la sală, asta şi după trecerea perioadei necesare pentru a putea susţine examenele. Mult succes! Şi fără grabă!winking