| RangerJ a întrebat:

Recent am achizitionat o gantera cu mai multe greutati cu o greutate total de in jur 14-15 kg, stiu ce exercitii sa fac, ar nu stiu cand sa schimb greutatile, astazi de exemplu am facut 4 seturi de exercitii a cate 40 de ridicari cu pauze de 1-2 min la fiecare 10 ridicari pentru ambele brate cu 5-6 kg...

Deci. -La cat timp trebuie sa mai adaug greutati?

-Vreau sa fac zilnic, trebuie sa le fac mereu la aceeasi ora?

-Ce dieta trebuie sa am?

1 răspuns:
| Marius925990 a răspuns:

Eu zic sa faci mai putine repetari si mai multe seturi.in aceeasi situatie sunt si eu. daca faci 10 repetari fara sa te strofoci prea tare mai pune greutate.nu conteaza prea mult ora dar ideal e daca lucrezi dupa amiaza tot dupa amiaza sa faci si data viitoare.in principiu la 3 ore dupa ce ai luat ultima masa mai consistenta.
In legatura cu alimentatia poti manca multa carne slaba, oua, migdale si fistic am inteles ca sunt bune precum si alte surse de carbohidrati(piure de cartofi).
Bafta