| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat o gantera si sunt curios cum trebuie sa fac ridicarile. Ma refer la cate ridicari, cate serii, cand sa iau pauze etc. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| Bogdanme881 a răspuns:

Salutare! Dacă eşti începător de sfătuiesc să faci câte 30 de ridicări pe zi,
iar peste o lună când vei fi obişnuit cu ridicatul ganterei începe cu câte 35 de ridicări! Şi tot aşa, în fiecare lună mai adaugă 5 ridicari. Dacă ţi se pare prea mult 30 la început poţi încerca cu 20-15 happy

Sper ca te-am ajutat!

| MariusBZ a răspuns (pentru Bogdanme881):

Salut! Gantera este de 3 Kg, iar eu am 13 ani. Pot sa fac vreo 50 de ridicari daca ma fortez putin. Poti sa imi dai un raspuns mai complet (serii, pauze)? Multumesc anticipat!

| Bogdanme881 a răspuns (pentru MariusBZ):

Hmm un răspuns mai concret..Cred că te referi la pauze şi orele la care se reia. Pai la ora 14:00 fă 25 de ridicări, apoi la 17:00, fă înca 25 de ridicări.Astfel vei face 50 de ridicări într-o zi. Continuă cu acest program o lună, apoi începe să faci câte 60 de ridicări pe zi (Ora 14:00 30 de ridicări, la ora 17:00 30. ) Sper că te-am ajutat big grin

| MariusBZ a răspuns (pentru Bogdanme881):

Am gasit pe internet un raspuns mai bun si mai complet. Multumesc oricum!

| SergioRamos4 a răspuns:

Degeaba ti-ai cumparat o gantera ca nu rezolvi nimic du-te mai bine la sala daca vrei sa pui muschi, acasa ramai firav.