| ssamoila009 a întrebat:

Salut, scuze de categorie dar trebuie sa stiu neaparat. Ma intrebam daca cei care traduc filmele online primesc ceva bani?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Daca este un site de calitate, da. Sunt si unele persoane care traduc filme/ seriale din placere, fara sa fie platiti.

| TheAce a răspuns:

Depinde pentru cine lucrezi. Daca lucrezi pentru traduceri pentru companii de genul Zone Studio etc atunci esti platit si esti platit chiar foarte bine. Salariul poate ajunge pana la 3-4000 euro lunar daca esti foarte bun. Daca insa traduci pentru vplay sau alte site-uri de gen atunci faci munca asta pro-bono, nu esti platit.

| cristiiiiiii a răspuns:

Daca e un site non-profit e putin probabil ca acei oameni sa primeasca bani...probabil o fac din placere sau pentru a ajuta pe cel care administreaza site

| Deliiiia a răspuns:

Da, poti vorbi cu administratorii siteului. Dar trebuie si sa montezi subtitrarea si alte probleme tehnice. Depinde si de site. Succes!

| vampir004 a răspuns:

Nu stiu sigur dar ar fi mai bine daca ai intreba pe cineva care s-a ocupat, cat stiu eu cred ca nu dar nu stiu sigur