| rockY_4162 a întrebat:

stie careva cum pot sa imi indrept parul da sa fie fara placa?

6 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Incearca cu o peria mare rotativa si cu feonul. Si, Euro2013, scuze ca te corectez, dar nu este deloc recomandat sa iti piepteni parul ud. Chiar eu l-am intrebat pe hair-stylist-ul meu si mi-a spus ca asta nu este deloc o solutie de indreptare a parului ci, dimpotriva, face rau parului.
Revenind,doar cu peria si feonul ti l-ai mai putea indrepta,dar cu placa de ce nu vrei? Daca stii sa iti ingrijesti parul corespunzator atunci cand o folosesti, nu vei pati nimic. Incearca doar sa folosesti o placa cu ceramica si sa aplici inainte de a o folosi un spra pentru protectia parului (iti recomand unul mai scump,de calitate,pentru ca cele ieftine,sunt la calitate, exact ca pretul). Acum, ramane la alegerea ta ce solutie alegi.
Sper ca te-am ajutat! Pa, pa!

| LondoneseCat a răspuns:

Da,cu o perie rotativa foarte mare, uite asa:
http://www.youtube.com/watch?v=4Ulfh3YTfgU

:* funda?

| InNax a răspuns:

Pai pentru inceput incearca un fier d calcat...SAu foloseste-te de o perie de par rutunde si de un pheon(uscator de par)

| NotForEmos a răspuns:

Buna! Daca il tii tot timpul prins va prinde o forma ciudata la ceafa.Din cauza clamei de par.Lasa-l desfacut si noaptea si ziua.Si daca te piepteni mai des va sta drept. Dupa ce iti faci baie piaptanal ud, nu te usca cu feonul.Iti strica parul.incearca asa!

| rockY_4162 explică:

Aoleu deci eu vr sa il indrept... si pentru euro2013... is baiat deci nu il tin prins

| rockY_4162 explică:

Pai, eu nu vreau cu placa pentru ca firele parului meu sunt mai subtiri si risc sa le ard si...