| Kidnyo a întrebat:

Salut.Stiu ca scriu într-o perioadă cu vacanta, dar gândul asta mă macină încă din clasa a 9a, dar acum ma pot exterioriza mai bine.Sa începem la mine in clasa am un coleg foarte foarte prost, dar o are pe maicasa care îi este profesoara de fizică și are numai note bune, deși este prostul clasei.Problema e ca maicasa vorbește cu ceilalți profesori sa îi pună note mari.Sa va dau un exemplu ma ascultat pe mine la engleza am spus corect totul dar nu mi-am făcut tema si mi-a pus 7. Iar prostul clasei care o are pe maicasa moneda de schimb a luat 8 neavând tema si nici macar nu stie sa traducă propoziție de 3 cuvinte, iar de citit nici nu va mai zic citeste numai engleza zici ca nu e.Va rog pe pot face in situatia asta nu mai suport. Funda pentru. cel mai bun raspuns.Nu va bateti joc de mine am scris pe graba ca am antrenamente la handbal

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce anume nu suporți? Nota lui sau nota ta? De ce te compari cu el? De ce nu îți vezi de treaba ta, și te bagi?

| Beyou799 a răspuns:

Nedreptatile sunt inevitabile in aceasta viata, iar aceste nedreptati contribuie la construirea omului rau, irascibil, din cauza experientelor antecedente! Ai dreptul sa fii suparat, dar nedreptatea nu o poti schimba atat timp cat mama colegului ii va influenta pe ceilalti! Tot ce poti face este sa fii atent doar la preocuparile tale, sa inveti cat poti de mult! Oricum toata lumea vede acea nedreptate iar pe tine te vad cu ochi buni si te apreciaza spre deosebire de colegul tau! Mama lui nu-l va putea favoriza la infinit, si favorizandu-l ii face rau, va creste cu impresia ca el e priceput, prin urmare nu-si va da interesul sa fie mai bun, nu va putea anunge un om mare in viata, iar tu, clar vei reusi sa ajungi departe, nu vorbesc de rezultatele scolare, roadele muncii tale se vor vedea mai tarziu, eu nu credeam, dar am crescut si am realizat ca a te compara cu altii te va distruge! Tu incearca sa fii din ce in ce mai bun din perspectiva ta si iti garantez ca vei ajunge departe! Nu te raporta la altii...de ei va avea grija destinul pe care ei si-l infunda cu propriile maini! Iti garantez ca peste cativa ani vei realiza ca nu notele umflate si scazute fara motiv au avut vreo insemnatate in viata ta, ci efortul pe care tu l-ai depus in a acumula cunostinte "vitale" in cadrul social si profesional!

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Eu nu cred că ceilalți profesori îi pun note pe nedrept, mai bine te-ai pune să îți faci temele în loc să te plângi.

| Alexandra40000 a răspuns:

Buna, dacă chiar este așa cum spui tu ma gândesc ca nu ești singura din clasa care a observat. Încearcă sa va uniți ca și clasa si sa vorbiti cu diriginta