| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si vreau sa ma epilez pe picioare cu aparatul de tuns am 15 ani.Si vreau sa stiu daca o sa imi creasca mai mare.e prima oara cand ma fac.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are cum sa iti creasca mai des... radacina parului tot acolo este, tot un fir iese din acelasi loc, cum sa iasa mai des

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu creste mai mare pentru ca nu taie parul pana la radacina dar nici prea bine nu va ramane daca dai cu masina de tuns.

| William a răspuns:

Daca tot vrei sa te tunzi pe picioare iti sugerez sa alegi un model de masina de tuns de aici http://www.vet-shop.ro/masini-de-tuns-animale/masini-de-tuns-oi-camile.html

| PulbereDeStea a răspuns:

Dupa ce m-am epilat prima data, imi crestea mai des si mai mare, fata de cum il aveam dar acum am mult mai putin par pe picioare. Oricum ce daca o sa ai mai mult daca te epilezi si nu il lasi sa creasca. Poti sa incerci cu ceara, am auzit ca ceara este mult mai buna decat aparatul de ras pentru ca iti taie firul cu radacina cu tot si este vizibil cum ti se rareste parul.

| Th3RiP a răspuns:

Da o sa se simta foarte naspa si o sa iti creasca mult mai mare si mai des nu este recomandabil asta la baieti... cel putin nu cu aparatul de tunswinking

| GaLeX2012 a răspuns:

O sa ti se faca mult mai mare si aspru
Sfatul meu nu te face dar daca vrei tu sa te faci trebuie sa te faci 1 data la 3 4 zile chiar 1 saptamana big grin