| deniiiisa4 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a și nu știu la ce liceu sa ma duc, ma refer la ce profil știu ca trebuie sa fie decizia mea dar as vrea sa ma ajutați măcar un pic, nu sunt hotărâtă. Ma gândeam sa ma duc la mate-info deoarece îmi place foarte mult matematica sau ma gândeam la celălalt profil de real la care sincer nu ii știu numele dar se bazează pe chimie, biologie, fizica și mate dacă nu ma înșel. Ideea e ca îmi place mult chimia dar fizica și biologia nu sunt pe placul meu, ma gândeam la uman dar nu îmi place franceza, romana e mai okay adică îmi place sa scriu, citesc dar nu pe asta se bazează romana, îmi place foarte mult engleza, nu sunt mare artista deci nu va gândiți la liceul de arte.
Dacă aveți propuneri de profiluri de liceu pentru mine as vrea sa va rog sa le lăsați jos, poate cu câteva informații (pe ce se bazează acesta, orele pe care le fac, la ce dau bacul, și poate de ce ați ales profilul respectiv).
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Maria209 a răspuns:

Aii putea să mergi la mate-info, după preferinţele tale ar fi cea mai bună decizie. Dacă nu-ţi place fizica şi biologia o să-ţi fie foarte greu.Cu franceza la fel. Însă ai putea merge la uman, vei fi acolo cea mai bună la mate.Decizia îţi aparţine, gen eşti destul de matura

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Poti sa te transferi daca nu iti place.
Daca iti place engleza te poti duce pe un profil intensiv sau bilingv