| NotAndreiZz a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a 10 si m-am mutat la alt liceu in vara trecuta adica la cel care sunt acum si din septembrie pana acum nu am bagat in seama pe mine nu am vb cu nmn si oamenii nu vor sa vb cu mine.Ce sa fac oare sunt antisocial sau am ceva de nu vb oamenii cu mine? Nu am nicio prietena si sunt baiat si simt ca vr sa imi gasesc o fata pe care sa o iubesc dar nmn nu ma vrea.????????????

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"acum 8 ore | NotAndreiZz a întrebat:
Salut.Sunt in clasa a 10 si m-am mutat la alt liceu in vara trecuta adica la cel care sunt acum si din septembrie pana acum nu am bagat in seama pe mine nu am vb cu nmn si oamenii nu vor sa vb cu mine.Ce sa fac oare sunt antisocial sau am ceva de nu vb oamenii cu mine? Nu am nicio prietena si sunt baiat si simt ca vr sa imi gasesc o fata pe care sa o iubesc dar nmn nu ma vrea?"

Urat, extrem de urat este comportamentul tau!
te-ai prezentat extrem de urat noilor colegi, arogant, needucat, fara pic de respect, fara sa-i saluti, fara sa le vorbesti, dar tu ai pretentie sa-ti vorbeasca sau sa-ti dea atentie cineva.
Imi pare rau sa-ti spun, dar tu nu esti anisocial, ci prost crescut!

Este vremea sa inveti sa respecti oamenii si sa le arati asta, salutandu-i primul, intrebandu-i ce mai fac, ca asa arati oamneilor ca esti cu bun simt si educat.
Asta daca vrei sa se uite, sa sa vorbeasca cineva si cu tine, in scoala aia.
Cat despre fete, care-s mult mai sensibile decat baietii, chiar nu ai nici o sansa la ele, cu atitudinea asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Inca ai timp destul sa socializezi cu colegii.Nu ar fi stricat sa te bagi si tu in seama, fiindca aproape a trecut anul si probabil nu si-au format chiar o impresie buna? Incearca sa intri in vorba cu colegul de banca? Daca vezi ca are ceva fain, un hanorac cu un imprimeu misto sau ceva, ii faci un compliment si de acolo poate el iti spune de unde l-a luat, iar apoi te descurci tu sa mai vorbiti despre orice? Sa faceti glume despre profi, sa va plangeti de teme si asa mai depate. laughing Eu am avut colegi care la fel s-au mutat abia din clasa a X-a si desi la inceput isi vedeau de treaba lor, pareau retrasi si neintersati de nimic, ulterior dupa cateva luni au inceput sa socializeze cu unul sau doi colegi, apoi si-au gasit un intreg grup si s-au integrat foarte bine, de parca ar fi fost in clasa cu noi de la bun inceput.Se poate si la tine, trebuie doar sa vrei si sa nu iti mai faci griji din orice.Succes!

| CLaludiu1234 a răspuns:

Nu ai si tu un coleg cu care sa ai ceva in comun, aici ma refer la orice, gandeste-te si tu la un subiect de discuție, și băga-te in seama cu acel coleg care are interese ca ale tale, îți va fi mult mai ușor sa vorbești cu cineva care are ceva în comun cu tine. Sper ca te-am ajutat

| Merkador a răspuns:

Salut, din păcate trebuie să înveți să aștepți în legătură cu prietena dacă te referi în sensul de iubită, toate vin la timpul lor. Iar în legătură cu colegii, nu cred ca ești antisocial, pur și simplu nu te-ai integrat, poate pentru că nu găsești nimic în comun cu ei, sau nici ei nu doresc asta dar vina nu e la tine în cazul acesta. Știu ca e frustrant să nu ai prietenii și să aștepți mereu să treacă ziua să nu mai stai cu acei oameni, dar încearcă să-ți distragi timpul cu altceva cât ești la școală, în pauze și etc. Sper că te-am ajutat, măcar puțin.