| poparobert6919 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a9a pe profilul de stiinte sociale si vreau sa ma transfer in clasa a10a in alt liceu pe FILOLOGIE. Si vreau sa va intreb, sunt grele diferentele? In ce consta aceste diferente? Cum trebuie sa am media?

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu ai de dat diferente. Ai fix la fel orele ca ei (4 romana, 2 istorie, 1 latina, etc...).
Daca au intensiv o limba, atunci vei da diferente la acea limba.

Ceea ce conteaza este media generala din clasa a 9a. Trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului din clasa de filologie.

| AliTheo18 a răspuns:

Tot ce-mi amintesc eu bine este ca a dat acel cineva la latina diferentile, cred ca si la romana, la istorie chiar nu-mi amintesc, nu cred ca sunt grele, daca vrei sa te transferi, inveti. Cel mai bine este sa intrebi pe cineva specializat, noi nu putem sa stim ce e in scoala si ce se preda etc. Poate ca acolo nu se face latina, habar nu am, poate te poti transfera cu o anumita medie,. Cel mai bine este sa intrebi persoanele care iti pot da raspunsuri pe masura.