| Victormutuamdrei a întrebat:

Salut! Sunt intr-o relatie de 4 luni,insa intr-o relatie in care nu ma simt deloc bine,nu din cauza partenerei, pur si simplu nu ma simt bine si nu stiu cum sa ii spun, ea se comporta foarte frumos si nu ne certam niciodata, de 2 luni vreau sa ma despart de ea dar nu stiu cum, mi-am dat seama si ca nu am timp de o relatie. Daca aveti idei va rog sa imi spuneti

Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Fa ce crezi ca e bine pentru tine, nu sta in relatie din dragul partenerei. Inteleg ca o iubesti si vrei sa fie fericita, dar mai tarziu o sa o afectezi si tu pe ea cand vede ca esti trist si va zice ca a gresit cu ceva. Spune-i frumos ca ar fi mai bine sa ramaneti prieteni, si daca chiar te iubeste cu adevarat, va intelege.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii sincer, macar odata in viata si spune-i adevarul, ca agonia asta nu va face bine la nici unul din voi.

| Hyperion7 a răspuns:

In acesta situație e mai bine sa fii sincer și să îți asumi ce va urma, adică vreo cearta sau nu știu.
Până la urmă sinceritatea e sfântă.
Daca e drăguță și chestii, o sa înțeleagă ea.
Mult succes!