| bebelush_3603 a întrebat:

Salut sunt noua aici...am nevoie de ajutoru vostru ca eu una nu stiu ce sa mai facsad. Sunt barfita mai rau ca o vedetastraight faceba chiar sunt cautata pentru scandaluristraight facesad. M`am saturatcrying. ce pot face sa scap de ei?sad. Sa ii ignor nu potstraight faceca nu le pasastraight face. Jur nu mai potsad. Ajutati`ma va rogsad

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Incearca sa nu ii bagi in seama si eu sunt destul de barfita da nu dau atemtie. App bine ai venit. Cred ca esti inconjurata de oameni nebuni daca te cauta pentru scandaluri. Trebuie sa fi gresit si tu pe undeva de ai ajuns in situatia asta. Probabil esti invidiata de ceilalti si vor sa te faca sa suferi. Ai incredere in tine, ignora-i, in fata lor sa fi cu zambetul pe buze mereu si nu mai vorbi cu ei. Incearca sa iti faci prieteni adevarati pe care sa te poti baza si care sa te ajute cu sfaturi. Numai bine :*

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Schimba anturajulhappy

| HBK a răspuns:

In primul rand, scapa de gandurile astea ale tale.Nu iti spun cu rautate,"vedetele" sunt doar la TV. Poarta-te ca o fata normala de varsta ta.NU face nimic mai deosebit decat ceea ce iti este permit momentan.Si cauta sa nu le mai dai subiecte de discutii.

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Spune'le ce vor sa stie si o sa scapi de ei.

| kaya a răspuns:

Oricum barfei nu ai ce face, ca barfa e o vorba si va exista mereu, presupun ca ai problemele astea la scoala, daca nici ignoranta nu are efecte atunci vorbeste cu cineva de la scoala(dirigintele, directorul)de fiecare data cand persoanele respective cauta scandal sau cheama un parinte la scoala sa vorbeasca cu cineva si sa iti faca dreptate.Altceva nu vad ce ai putea sa le faci, doar sa te bati cu ei ceea ce nu e indicat, posibil ti se va scadea nota la purtare si ei sunt mai multi tu una.Mult succes