| dodolici a întrebat:

Salut.Sunt un adolescent, si fac parte dintr-un radio unde trebuie sa fac o emisiune, vreau sa fac o emisiune interesanta, sa nu fie plictisitoare, asa ca va rog sa imi dati cat mai multe sugestii pentru a realiza emisiunea dupa parerea voastra ca sa fie ascultata si sa nu bata campii.Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Bibiancabibi a răspuns:

Ai putea sa iei exemple de la posturile de radio celebre [ gen KissFm, Radio 21, etc ] sa-ti faci un id [ cu numele radioului ] si sa propui un subiect : acum ca se apropie Valentine's Day si dragobetele poti sa le spui [ intrebi ] care este cel mai minunat moment cu iubita/iubitul si sa le mentinonezi sa-ti raspunda pe mess` la id respectiv [ sa mentinezi si id din cand in cand! ] si apoi tu sa citesii ce iti scrie lume! [ cam asta nu m`ar face sa ma plictisesc cand ascult un post de radio! ] [ Bafta! ] [ Fundaa?smug ]

1 răspuns:
| Dominicc a răspuns:

Mie unu mi se pare interesanta muzica la un post de radio happy adica cand ascult ceva ce-mi place as vrea sa fie ceva pe gustul tuturor. Poti incerca cu niste seturi de muzica primite de la fani si le difuzezi la o anumita ora! Pe blogul vostru poti face anuntul. Muzica sa fie de club, house, vibe. Asta inc az ca nu e radio cu 70% manele.