| bogdantatu a întrebat:

Salut TPB. Dupa ce termin liceul ce facultate pot urma daca am fost la filologie?

Răspuns Câştigător
| Diiaanna a răspuns:

In principiu orice facultate, chiar si medicina dar trebuie sa inveti foarte mult.Nu este o regula anume dar ca sa fie o facultate apropiata de ceea ce ai studiat tu poti merge la litere, stiintele educatie, sport, drept, istorie, geografie, stiintele comunicarii, relatii publice, filosofie, sociologie..etc

1 răspuns:
| ioliu a răspuns:

Momentan,nu mai conteaza ce liceu ai, in alegerea facultati, spre exemplu eu de la servicii, vreau la facultate inginerie, deci bafta(alege ce te pasioneaza)