| Marius2233 a întrebat:

Salut TPU. Acum o saptamana am avut balul bobocilor si am invitat o colega la dans deoarece eram singurii care stateau degeaba. Intre timp am inceput sa prind sentimente pentru ea si nu stiu cum sa procedez. As vrea sa o invit in oras dar dupa ce m-am despartit de fosta mi-a fost greu sa fac asta. Tin sa mentionez ca ea este venita de 3 ani din Italia si ea este putin cam timida. Sper sa ma puteti ajuta cu aceasta problema.

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Vorbeste cu ea de cateva ori la scoala sau online si gaseste niste subiecte comune, gen filme, muzica, jocuri, hobby-uri, si in functie de asta invit-o in oras la un film anume, o cafea sau o activitate interesanta pentru ea. In felul asta se simte confortabil si ai sanse mari sa fie de acord sa iasa cu tine