| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog frumos, urgent.Cum să îi explic unui băiat ca nu il plac, nu doresc momental o relație și ca nu cred în dragostea de la 14 ani? Deja nu mai știu ce să îi mai spun,dar fără să îl ranesc, căci am mai făcut asta odată și s-a terminat prost?

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 14 ani e greu de vorbit de dragoste.Îi spui clar ca momental(n)nu vrei o relatie.Ce e asa greu.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru darrio2007):

Pai asa și am spus, dar nu înțelege, și tot insista, nu știu ce să îi mai spun.Ii spun ca nu cred în dragostea de la 14 ani, dar el spune ca anume și asta îi place la mine.

| darrio2007 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Cam mult prea insistent baiatul.Inseamna ca este innebunit dupa tine. Spune-i sa mai astepte sa mai cresteti.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru darrio2007):

Și să aibă speranțe deșarte, asta i-am spus acum 2 ani?

| aXy99 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Tu nu il placi deloc?

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru aXy99):

Nu

| aXy99 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Spune-i direct, dar fii putin mai blanda.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru aXy99):

Asta am si făcut și nu accepta

| aXy99 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Ce nu accepta? Spune-i sa te lase in pace, ignora-l.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru aXy99):

Asta și fac, sper să funcționeze.

| aXy99 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Dar ce iti face de spui ca nu te lasa in pace?

| 6684464 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Ce na..., cum sa nu accepte? Adica? laughing
Daca e genul de nesimtit zii : Ba, esti urat, nu-mi placi!

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru aXy99):

Pai îmi scrie mesaje pe toate conturile de socializare posibile și pe numărul meu și mă suna.

| aXy99 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Spune-i ca daca te mai deranjeaza-i il bagi in lista de ignore, iar daca continua, fa ce i-ai spus.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru 6684464):

Nu am așa mare tupeu și în plus nu doresc să ranesc pe nimeni.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru aXy99):

Ce să fac?

| 6684464 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

A..., pai de asta se tine dupa tine ca esti naiva(prea).
I-ai zis ca nu este genul tau?

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru 6684464):

Da,de multe ori

| aXy99 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Da-i ignore. E bine sa incerci sa nu il ranesti, dar daca nu e cu putinta? Da-i ignore...

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru aXy99):

Ok

| 6684464 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Daca nu ai facut sa para serios mesajul, fa-o.
Si daca ai facut-o, mai fa-o si asezoneaza cu cate o poza cu un baiat care nu are nici o tangenta cu el(la aspect) si zii: pana nu arati asa nu vreau sa fiu cu tine(sau mai bine: ...nu ai sanse cu mine)

| aXy99 a răspuns (pentru 6684464):

Mai bine nu. Ce-l putin cu ultima parte. Si-ar face o parere extrem de proasta despre ea. Cel mai bine e sa ii zica direct ca nu il place si daca nu intelege sa il ignore pe toate retelele de socializare.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru 6684464):

Pai asta e și problemă eu nu am încă tipare, adică am dar nu cred ca la vîrstă această e ok să am așa pretenții, și asta știe toată lumea despre mine care mă cunoaște

| 6684464 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Eu cred ca glumeste...
Spune-i ca nu iti plac glumele lui si daca continua sau te-a luat in gluma, nu-i mai raspunde la mesaje si anuleaza prietenia de pe Fb. Asta daca nu poti fi mai rece cu el; intr-un final trebuie sa-si dea seama.

| darrio2007 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Incearca sa il ignori.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Spune-i ca iti place de altcineva happy

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Să mint?

| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Pai nu vrei sa scapi de el? Ca vad ca nu intelege de vorba buna...
Si din cate ai scris, nu prea e solutie fara sa nu il ranesti.
Ignoranta doare cel mai tare.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai vreau să scap de el, dar nu doresc să fac rău la nimeni, dar de ignorat cred ca o să îl ignor

| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Stiu cum e cand nu vrei sa ranesti pe cineva happy
Si continua sa il ignori pana cand ii trece lui. Timpul le vindeca pe toate, cred.

| Idkidk a răspuns:

Îi spui că nu e vina lui, dar tu vrei să fii singură.

| Divy a răspuns:

Oh. spune-i direct, chiar dacă-l răneşti unul din voi tot suferă, şi-n plus timpul vindecă totul pentru el pe tine te lasă cu sechele laughing

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Divy):

Ok,mersi

| Divy a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Cu păcere scumpi ^_^

| Morrígu a răspuns:

Nu ii spui nimic. Il ignori. Va renunta daca vede ca nu are atentia ta.