| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, cam 183-185 cm inaltime si in jur de 60 kg. Care ar fi greutatea normala pentru varsta si inaltimea mea?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam 75 kg sau chiar spre 80.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru inaltime asi varsta ta ar trebui sa ai cu 10kg mai putin decat inaltimea, adica: daca ai 1.83 ar trebui sa ai 73Kg.
Dupa 40 de ani, balanta se schimba, la 1.83 trebuind sa ai 80-83kg.

| corbulalbrosu a răspuns:

Minim 10 kg in plus.

| vocea a răspuns:

Esti inalt, greutatea este ok fiindca esti mic, dar cu timpul daca nu mai cresti poti sa pui lejer 20 de kg pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greutatea depinde de inaltime
daca ai 1.83-1.85 greutatea normala ar fi 73-75 kg sau cam asa, dar eu sunt de parere ca greutatea ta este normala
esti putin cam inalt pentru varsta ta, dar acesta nu este un lucru deloc rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi. din curiozitate, ce inaltime ai tu?

| Clockwork a răspuns:

De acord cu hedblast.

| MsBlabla a răspuns:

Greutatea trebuie sa fie cu 10 mai mica decat inaltimea daca tu ai 1, 84 atunci greutatea ar trebui sa fie de 74kg