| JohnnyS a întrebat:

Am 13 ani, inaltime 1.67, 62 kg, ce spuneti, mai trebuie sa slabesc? Eu as vrea dar nu stiu cum... Dati-mi niste idei!

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Eu zic ca nu prea ai de slabit, poate 2-3 kg daca vrei tu neaparat.
Nu manca seara tarziu.
Renunta la cola, chipsuri, MC, etc.
Fa mai mult sport: mergi pe jos mai mult, alearga, fa diverse exercitii.

3 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

Mai, pentru varsta ta normal era sa ai pana in 53 kg! happy
Niste idei ar fi sa nu mai manaci de la fast-food si alte C*****i, sa faci sport si fara cipsuri si batoane de ciocolata

| Q69 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti...dar miscare poti sa faci cat de multa
la fete greutatea trebuie sa fie cu 10 mai putin ca inaltimea
iar la baieti cu 10 kg mai mult ca inaltimea dar asta la un baiat sportiv
un baiat normal poate avea greutatea egala cu inaltimea
in cazul tau este bine