| kemo a întrebat:

am 14 ani, sunt clasa a 8-a, si imi place de o colega de clasa. problema este ca eu sunt nou in acea clasa, si pe fata aceea am cunoscut-o saptamana trecuta...nu prea pot sa ii spun ca o plac, pentru ca o cunosc doar de 1 saptamana, si nu vreau sa creada ca sunt obsedat...cum as putea sa ma apropii de ea, sau sa ii dau de inteles ca o plac fara sa par obsedat?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

O intrebi daca are nevoie de ajutor la teme, o conduci acasa, ii faci mici complimente, glumeste cu ea....Gesturi mici deocamdata. Cu trecerea timpului, le poti amplifica si sa treci la lucruri mai serioase, cu acordul ei, bineinteles.winking

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

O cunosti, unii se combina pe facebook sau le face un prieten comun cunostinta si ziua urmatoare sunt impreuna.
nu e asta o problema

| neutrino a răspuns:

Ultima varianta este mai inteleapta.

| cipri11 a răspuns:

Ii dai flori si ciocolata