| MihaiBalcescu99 a întrebat:

Am 15 ani, abia am intrat la liceu si as vrea sa va cer niste sfaturi in legatura cu ceva vârstei. Mie imi place de o fata care este cu un an mai mare ca mine si care este din alt liceu. Eu cu ea am fost in aceeasi scoala, unde eram prieten buni pana anul trecut cand a plecat la liceu. Ea era oarecum atrasa de mine, deoarece profita de orice ocazie sa vorbim, uneori o surprindeam uitandu-se lung la mine si de asemenea au fost diferite ocazii in care ne-am si "atins", cum ar fi in timpul unei excursii cu autocarul cand ne jucam adevar si provocare cu un grup mai mare si la un moment dat am primit provocare sa o sarut, eu nevrand la inceput, pana m-a tras un prieten deoparte sa imi zica ceva de genul:"ba esti prost ba nu vezi ca ea vrea" si intradevar era destul de încântată. Nu zicea nimic, astepta sa vada daca vreau eu sau nu ( cum sa nu vreau tipa e ff frumoasa ) si dupa ne-am lins tot drumul fiindca gasisem niste scaune goale unde nu statea si nu ne vedea nimenilaughing). Bun. Ideea e ca de cand a plecat la liceu nu am mai vorbit, probabil si-a facut si prieten, eu am nimerit in alt liceu decat ea. Mentionez ca nu am "stat" niciodata cu ea desi poate as fi reusit sa o combin daca as fi fost mai smecher dar eram mic si prost.

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Atunci caut-o si vorbeste cu ea happy
Poate si ea inca se mai gandeste la tine

| SkyPilot a răspuns:

Ai fost fraier ca nu ai continuat relatia cu ea. S-ar putea ca tacerea ta sa o fi deranjat.
Caut-o, nu ai nimic de pierdut. Daca ai noroc, o sa ai o relatie frumoasa. Dar: poarta-te frumos cu ea si respect-o.

| Oaca_Ana-Maria_Daniela_1992 a răspuns:

Pai mai incearca ti norocul o data si trimite i mesaj. Poate feedback ul va fi pozitiv happy bafta

| MihaiBalcescu99 explică:

Multumesc frumos, mai tarziu o sa ma ocup sa va dau si funda. Mai e o singura problema, adica faptul ca suntem in licee diferite, dar care surprinzator sunt asezate vis a vis unul fata de celalatlaughing si ca nu prea stiu cum sa o abordez