| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani aproape 16 si locuiesc in Germania ..intrebarea mea este urmatoarea : pe data de 15 iulie vreau sa ma duc in Romania cu avionul singur... Am voie sa ma duc cu avionul singur daca am 15 ani spre Romania? Cand ma intorc stiu ca trebuie sa fiu insotit

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, ai voie atâta timp cât ambii tăi părinți ți-au dat semănătură.

| UzOm a răspuns:

Mai bine rămâi în Germania. În România îi mai rău decât în Africa.

| GetReal a răspuns:

Daca esti minor trebuie sa fii insotit si la plecare si la intoarcere. Totusi, nu inteleg de ce ai vrea sa te intorci aici. laughing