| Andrei09768 a întrebat:

Am 15 ani jumate si maine o sa ies cu prietenii la o bere.Cam dupa cate beri m-ar lua ameteala? Intreb deoarece vreau sa stiu la cate sa ma limitez.
Btw asta ar fi cam a 3-a oara cand beau alcool deci sunt incepator

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Rezuma-te la o halba de berewinking O singura bere iti va da o senzatie placuta si nu iti pierzi constienta. Doar ca nu trebuie sa o bei repede asa dintr-o data. Stai si tu mai mult cu berea aia in fata. Incearca sa ai grija mai mult la ceea ce vorbiti. Adica sa socializati si voi. Sa nu va intindeti. Daca vezi ca ei vor bea mai mult de 2 beri iti recomand sa te retragi. Tu sa bei doar unawinking
Si ai grija sa nu mergeti des la bere. Sa nu va faceti un obicei din asta. Vei realiza mai tarziu ca alcoolul e o mare piedica in viata. Dar sper sa inveti asta din greselile altora, nu din ale talewinking
Oamenii mai seriosi consuma alcool foarte rar.

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Una iti ajunge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una

| Ela05 a răspuns:

Eu zic să nu bei mai mult de una, mai ales dacă nu ești obișnuit cu alcoolul.

| mihaicaulea a răspuns:

La 15 ani, niciuna pentru tine. De când au voie minorii să consume băuturi alcoolice, și mai ales fără supravegherea unui tutore?