| ayran a întrebat:

Salut TPU. Am 16 ani si am dat de o belea mare. Eram într-o noapte pe strada cu 5-6 prieteni si am vazut un boschetar beat care tipa la noi, 2 prieteni au început sa se ia de el si sa il injure si sa arunce cu pietre dupa el iar acel boschetar a aruncat cu o sticla de pe jos spre noi dar ne-am ferit si nu am patit nimic, iar sticla s-a spart aterizând pe asfalt. Era un restaurant langa si a iesit un paznic deoarece a auzit gălăgia si cand ne-a vazut a sunat repede la politie, dupa 10 secunde a si venit un echipaj de prin apropiere si ne-a oprit pe toti 6 cu tot cu boschetarul. Ne-a cerut buletinele si ne-au zis ca asta e prima si ultima data cand mai facem chestia asta si acei gabori le-au spus lui boschetar sa plece. Dupa asta ne-au lasat in pace si au plecat. Am avut si un briceag la mine, dar noroc ca l-am aruncat într-o tufa 2 metri mai departe in caz ca ne perchezitionau. Mi-e foarte frica sa nu vina amenda acasa pentru tulburarea liniștii publice si sa afle părinții mei.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu au făcut un proces verbal pe loc, nu va veni nimic acasă.

| Smolbean a răspuns:

Dacă ți au zis ca e prima și ultima data, înseamnă că te au iertat. Evita sa te mai implici în scandaluri de genu, se poate termina rău. Stai liniștit, nu o sa vina nicio amenda.