| jony01 a întrebat:

am 16 si am cosuri pe fata... cum credeti de as putea scapa de ele? mi-am dat cu mia multe creme si geluri dar degeaba! funda!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La dermatolog ai fost? iti poata da reteta pentru o creme medicinala, din farmacie. Majoritatea produselor cosmetice sunt doar apa de ploaie. Apropo la varsta ta e normal sa ai cateva cosuri, evita sa iti pui mana e fata, sa =ti storci cosurile si eventual pune spirt pe cele rosii si umflate.

| Danny024 a răspuns:

Am avut aceeași problemă. Am fost la dermatolog și am făcut un tratament cu pastile și cremă timp de 6 săptămăni. Nu a funcționat. Nu au dispărut. Cănd am mers la controș mi-a prescris un alt tratament, foarte eficient. Doar niște pastile pe care le iei o dată pe zi în funcție de greutatea și analizele tale medicale. Rețetea ți-o scrie dermatologul și medicul de familie îți poate da o rețetă compensată pentru pastile deoarece sunt scumpe. Părerea mea e că trebuie să consulți un dermatolog și vezi ce îți spune. Nu vei reuși să scapi de ele dacă nu mergi

| FashionCellia a răspuns:

Du-te la un dermatolog bun

| emag a răspuns:

Ceai de musetel si alcool sanitar de 2-3 ori pe zi

| ManKeR a răspuns:

Aceeasi problema.