| IuuxxI a întrebat:

am nevoie de ajutor! Deci am 16 ani si nu-mi place cum arat deloc! sunt alba la fata, mai slabuta si mi se vad foarte tare cearcanele! am cearcane de culoare movulie, e normal? si am cosuri! pe obraji, cateva pe frunte si sub barba mi-or iesit acum 2 GIGANTICE! intrebarile sunt :

1) Cearcanele mov, de la ce se fac? De dormit dorm destul de mult si la calculator nu mai prea stau, de ce se fac?
2) Cum pot scapa de cearcane? Nu de tot, dar macar putin sa nu se mai vada asa tare. caci daca ma uit in oglinda la fata mea de aproape, is ca moartea!
3) cosurile, de la ce se fac? Ma dispera pur si simplu! nu le mai suportttttttttt! Cum scap de ele?
4) Cosurile se pot face pentru ca ma machiez cu fond de ten, pudra, crema alea alea? Adica eu ma dau de obicei doar la ocazii speciale ca sa nu se vada. In viata de zi cu zi ma dau doar cu creion negru pe la ochi.
5) Cearcanele pot proveni de la ficat? Daca da, cum scap de ele?!?!?! Ca le am de 2 ani! si cosurile mi s-au dus de pe frunte acum am o gramada pe obraji si sub barba imi ies!

Ajutor, FundaVOT please, fie-va mila!

1 răspuns:
| DanielaTfpt a răspuns:

1. Dormi mai mult, si nu mai sta seara la calculator.
2. Spala-te pe fata in fiecare dimineata si seara.
3.Cosurile se fac de la transpiratie, si eu am avut multe, acum ca m-am spalat mai des pe fata cu apa si sapun s-au mai dus din ele :*.
4.Da,este posibil happy.
5.Nu stiu.
Baftaa