| stalin1999 a întrebat:

Am o intrebare legata de server metin2. Deci mi-am facut server metin2 pe ip http://www.youtube.com/watch?v=wsZpzmnQiKo {nu vreau sa fac reclama} dar cand playerii incearca sa se conecteze la client le da eroare la conectare la server. Mentionez ca mie imi merge sa ma conectez si la site si la metin. La alti playeri le merge doar site si nu merge cleint. Eu cred ca problema e din root: 1. Ce ip trebuie pus in serverinfo.py din root
2. Ce ip trebuie pus in intrologin.py? Dau FUNDA la care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai facut server pe ip, pui ip-ul, dar vezi sa ai un client cu starter/launcher pentru a putea ceilalti sa se conecteze, si sa ai porturile deschise. Sunt foarte multe lucruri de uat in considerare dar acestea sunt cele mai comune.