| Boss_AleAle_1995 a întrebat:

am o intrebare mai intima... Cum as putea sa imi dispara cosurile de pe fata? am multe, foarte mici, si nu reusesc sa scap de ele, nu stiu ce sa fac. Ce elemente din casa as putea sa le folosesc ca sa scap de ele?

4 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns:

Am sa las aici raspunsul meu de la o alta intrebare similara : Du-te la un dermatolog, cel mai bine! Asa e adolescenta! Asa eram si eu in clasele 5-8 ( aveam multe cosuri marunte). Si normal, voiam sa dispara. Am incercat tot felul de remedii naturale cum ar fi: Miere, miere cu scortisoara, zeama de lamaie, zeama de castravete, aspirina dizolvata in apa, argila, bicarbonat de sodiu, albus de ou, galbenus de ou ( la galbenus chiar mers, dar nu facea MARI minuni). Am incercat o gramada. Si dupa ce am vazut ca nu prea merge cu retete naturale, m-am dus la farmacie si am luat Brevoxyl ( eu stiu ca inca mai e pe piata, dar trebuie sa il comanzi de la farmacie, habar nu am laughing ),, lotiune micelara si Maskream ( daca se scrie asa). Si sapun protex. Chiar a mers, cosurile nu mai erau asa pronuntate.

-
Dar dupa ce am terminat tratamentul iar imi apareau.
In concluzie, nu poti face nimic ca sa scapi de cosuri. Trebuie sa astepti pana trece pubertatea.

| Piratul10 a răspuns:

Usturoi

| Metalheadforever666 a răspuns:

Ai putea folosi:felii de castravete proaspat, galbenelele, uleiul de masline, mastile cosmetice cu albus de ou sau argila, aloe vera.Le pui pe zonele afectate de acnee.Acneea trece foarte greu asa ca tratamentul dureaza cel putin cateva saptamani, in cazurile severe poate dura un an sau mai mult.

| Biencutza2001 a răspuns:

Incearca mierea. Dintre toate remediile naturiste acesta m-a ajutat cel mai tare. Aplic-o pe fata si las-o peste noapte. In cateva zile se va observa o schimbare semnificativa.
P.S. Eu am mai luat de la un magazin naturist si ulei din arbore de ceai. Este super!