| HeadGeneral a întrebat:

Am o intrebare,vreau sa fac un liceu militar, intrebarea este ca daca eu termin liceul militar, sunt obligat sa fac armata sau academia militara? Adica eu as vrea sa fac liceul doar si dupa sa ma duc la o facultate probabil. de alta profesie. Se poate? Explicati-mi si mie ce pot sa fac si ce nu cand termin liceul militar!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se poate, dar cine-ți plătește școlarizarea? (tu...)

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Liceul militar e cea mai mare pierdere de timp posibila. Nu iti garanteaza un loc in sistem, ai program strict si o groaza de restrictii de ex nu esti lasat sa pleci acasa daca nu ai note bune, aia mai mari isi bat joc de tine de nici nu mai stii de pe ce lume esti. Daca nu vrei sa intrii in armata dupa liceu nu ai nici un motiv sa il faci. De acolo iesi cu bacu luat asta garantez.

| NelsonM a răspuns:

Nu da dai degeaba pierzi vremea asculta ne