| m4d4l1nn a întrebat:

Salut TPU, am o mare nelămurire care ma bântuie de câteva săptămâni încoace. Anul trecut prin vara am început sa ies la dateuri cu o prietena din generala. De câte ori ieșeam cu ea ne simțeam bine amândoi, era o atmosfera foarte plăcută, vorbeam foarte mult prin mesaje. Nu știu dacă ajuta cu ceva asta sau dacă are vreo relevanță dar la prima întâlnire i-am dus un trandafir, am platit consumația la terasa și am dus-o și acasă sa ma asigur eu ca se termina totul bine și frumos. Eu sincer nu-mi puteam da seama dacă ea e atrasa fizic sau sentimental de mine pentru ca afara nu dădea semne de genul și prin mesaje uneori răspundea foarte sec. Ma rooog..am mai ținut-o noi în întâlniri și asa pana într-o zi când o vad pe story ca și-a făcut poza cu un alt băiat și cu un trandafir iar din momentul ala sincer m-am demoralizat complet pentru ca nu știam cu ce i-am greșit sau de ce ar face asta fiindcă pare genul de fata super cuminte, pe treaba ei și din câte am studiat nu iese cu băieți mai deloc. Fast forward la sfârșitul verii out of nowhere primesc mesaj de la ea și ma întreabă dacă m-am supărat pe ea, de ce i-am dat unfollow și toate astea. I-am explicat frumos și pe scurt ca poza cu băiatul respectiv pentru mine a fost un turn off total și cam aia a fost. Acum după un an iar am un "urge" dacă pot sa-l numesc asa sa îi scriu din nou sa vad ce mai face dar habar n-am, tot am impresia asta in cap ca ma zbat degeaba pentru cineva care nu da doi bani pe mine. Sunt tare curios ce părere aveți despre asta dacă, credeți ca anul trecut nu a ieșit o relație din cauza ca Dumnezeu a vrut sa ma apere de ceva anume sau pur și simplu n-a fost sa fie? Tot ce sper e sa nu vada asta.Chiar am nevoie de niște păreri sincere. Rog seriozitate și fără mistocareli. O seara faina tuturor.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata te-a refuzat odata, nu mai ai de ce sa te intorci la ea, ca sentimentele nu se schimba peste noapte.
Cauta-ti alta fata si ia-o de la capat!

| VoidEternal a răspuns:

Uit-o, nu e interesata de tine.

| sammie a răspuns:

Pot spune că nu era interesată de tine. Las-o.

| Crescent a răspuns:

Daca raspundea sec si apoi a aparut si faza aia eu zic ca e destul de clar. Daca i-ar fi pasat cu adevarat de tine lucrurile ar fi stat diferit. Treci mai departe, o sa mai apara si alte persoane.

| BordasPaul a răspuns:

Pe lângă faptul că nu părea interesată de tine, nu te-a considerat deloc când a făcut poza cu acel băiat. Nicio persoană normală nu ar face așa ceva. Prietena asta a ta nu a fost niciodată prietena ta. Îți dorea doar atenția care o făcea să se simtă specială, iar când a găsit o sursă mai bună de atenție (băiatul din story) te-a neglijat de parcă nu mai existai, iar când s-a plictisit de atenția lui sau el s-a despărțit de ea, a venit înapoi la tine sperând să o copleșești iară cu atenție și v-a plecat în momentul în care se va plictisi. Nu a existat niciodată o conexiune între voi, chiar ți-a și neglijat existența. Respectă-te oleacă și mergi mai departe, oricât de greu ți s-ar părea, apucăte de un hobby sau activitate, sau găsește pe altcineva, orice te-ar ajuta să îți ocupi timpul. Scuze că ai trecut prin asta dar sper că vei face ce trebuie. Succes my guy.