| Skynox a întrebat:

Am o mica mare problema, scoala. Pana anu acesta nu am avut niciodata 4 sau 6 asa... Anu' asta fiind a 8-a si am examen am luat 2 de 6, bio istorie, si 1 4 la mate. Mi-e rysine cu notele astea. Dar de ce am nevoie de voi, am nevoie de un sfat, propunere, un program organizat de invatat scris. Inca imi e gandu la calculator toata ziua, nu stiu ce-i cu mine. Vreau un program organizat deoarece sunt foarte dezorganizat, si stiu ca depinde de mine, dar saca n-avea nevoie de ajutor numai puneam intrebarea.
Astept mai multe pareri pana sa dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnaAnnu a răspuns:

Heii... Eu sun clasa 7a si m.am confruntat cu un 7 la mate... Nu prea mi-a convenit asa ca acum fac meditattii... Ti-as propune sa incerci cu meditatiile pentru ca poti intelege mai bine materia... La bio si istorie nu trebuie sa tocesti. La aceste materii trebuie sa prinzi unele notiuni "nespuse" sidin clasa si atunci cand inveti lectiile acasa trebuie sa te acomodezi sa inveti esentialul si sa spui cu cuvintele tale pentru a o intelege si a nu te incurca. In privita meditatiilor daca vrei sa faci te sfatiuesc sa nu faci cu profesorii din scoala si daca nu vrei meditatii poti sa faci exercitii suplimentare... Se spune ca matematica nu este foarte grea daca te vazezi pe exersat si nu pe teorie