| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am o problemă ascult rock/metal (metalcore, thrash metal și heavy metal). Am 14 ani, iar tatăl meu spune că tot rock-ul/metal e satanist fără să îl asculte cu atenție și fără să se uite la versuri. Ce să fac ca să scap de el?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De cine sa scapi? De tată?
Tu inca esti un copil, el are experienta de viata.
Crezi ca tu stii mai multe decat el, referitor la acest subiect?

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Asculti că iti place sau pentru ca asculta si altii din prietenii tăi?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-l asculti pe taica-tu care are dreptate si incearca sa te educe, ca tu esti mult prea mica ca sa intelegi ceva din muzica aia, intr-adevar putand fi interpretata si ca 'satanista" din cauza urletelor si zgomotelor total neprotrivite unui copila sin crestere si dezvoltare.

| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca i s-a facut rusine si a disparut de pe topic...

| sierra1 a răspuns:

~tatăl meu spune că tot rock-ul/metal e satanist...Ce să fac ca să scap de el?~

pe bune, nu ești sănătos la cap?

| dullcat a răspuns:

Buna.Din nefericire pentru tine, nu-i poti schimba mentalitatea tatalui tau.Asculta ce doresti si nu te mai obosi cu explicatii.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cumpara un sul de saci de nailon, 10m de sfoara, un fierastrau electric, inalbitor, inchiriaza o masina si mergi cu el la "camping" intr-o padure in afara orasului.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Este o vibratie joasa in muzica ascultata de tine.
Dar daca tu cu asta rezonezi in momentul acesta, asta e.
Asculti doar la casti si tatal tau nu aude gusturile tale muzicale.
Trebuie sa gasesti o cale de mijloc si sa l respecti pe tata.
Doamne ajuta.