| anonim_4396 a întrebat:

am o problema.
Astăzi la școala am vrut sa ma duc la magazin și când am ajuns jos am realizat ca nu am bani la mine.
M-am întors pe scara profesorilor alergând ca sa iau banii mai repede.
Atunci cobora doamna de mate. Menționez ca nu fac cu dansa, apoi am dat peste ea și am lovit dar nu a căzut, m-am panicat și am fugit.
Apoi următoarea ora a venit doamna de fizica și a zis cine a făcut asta și m-am ridicat, mi-am cerut scuze dânsei și am stat jos.
Apoi am fost la ea la clasa la doamna pe care am lovit-o și mi-am cerut scuze.
Dacă nu m-a iertat câte puncte la purtare pot pierde?
Menționez ca am avut 10 pe primul și sunt un elev cuminte, m-am bătut acum 4 luni cu cineva și nu am primit referat.
Ce se întâmpla la primul referat?

Pot fi exmatriculat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fii exmatriculat, dar se poate sa fii sanctionat disciplinar, inclusiv sa-ti scada media semestriala la purtare cuu 1 punct.

| aXy99 a răspuns:

N-o sa-ti scada, a fost o greseala doar.

| ywar a răspuns:

Asa faceti si pe strada... mergeti (voi stiti cum) si dati peste oameni, dar scuze nu auzim. Noroc ca nu merg foarte des pe strada.