| Rosiilabucata a întrebat:

am o problema cunosc pe cineva care are o prietena noua si ma tot bate cand comentez la el sau il faca de ras odata l-am batut si a inceput cica "hai ca te las sa nu te bat" si astazi iar a facut tupeu la mine in fata prietenei sale spuneti si voi nu trebuie batut crunt?

Răspuns Câştigător
| D0zzz a răspuns:

Pai spune-le parintilor, nu te lasa batut/a de oricine. Ai si tu dreptatea ta. Iar daca rad asta e inca o dovada de oameni mitocani, nu te lasa sfiit/a de ei, cel mai bine e sa stie parintii, si nu e chestie de copii mici, de parare la "mami si tati" cum zic ei, dar decat sa te bata, e mai bine asa. Si in felul asta poate li se intoarce roata. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| D0zzz a răspuns:

Nu prea inteleg ce ai vrut sa zici pentru ca nu prea te-ai explimat corect gramatical. Si nu, nu trebuie batut pentru ca nu rezolvi nimic cu bataia. Vanataile se duc repede, dar daca ii trantesti niste cuvinte, cuvintele raman pe suflet, trec greu. Asa ca nu face vreun fapt de asta.

| Rosiilabucata explică:

Eu i-as zice niste cuvinte dar ce rost eu nu vreau sa fiu sacul de box in care toti dau lovitura