| cocp a întrebat:

am o problema :_ Eu sunt bota, varza, habar n-am nimic la matematica, doar geometria o inteleg, mi-am facut tema la geometrie, dar la algebra nu. Sunt clasa a 8-a si daca mai vin cu o tema nefacuta iau 3, dar eu nu inteleg nimic. Ce sa fac, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere ajutorul cuiva de varsta ta sau un pic mai mare ca sa-ti explice. Si eu sunt la fel de praf, am facut si meditatii dar pur si simplu nu se prindea. Mai bine intelegeam de la o persoana apropiata de varsta mea.

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu numai la mate, stai linistit

| GdX a răspuns:

Du-te la meditatii, sau roaga un coleg care se pricepe sa iti explice si tie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Meditatii ce altceva sa faci

| nINA2000 a răspuns:

Lecții adăugătoare cu profesoara de matmatică.Ar fi o soluție.

| BooksLover a răspuns:

Dacă părinții tăi se pricep îi poți întreba pe ei. Dacă nu, sigur te poate ajuta un prieten de vârsta ta sau mai mare care știe. Dacă nici asta nu funcționează, roagă-i pe părinții tăi să te ducă la un meditator bun. Sper ca te-am ajutat!