| thedj a întrebat:

am o problema pe suflet. am trecut printr-o despartire de cateva luni unde am fost parasit pentru altu, deoarece cred ca in ziua de azi conteaza cat de inalt si musculos esti nu cum esti tu de fapt inauntrul tau cu adevarat, in fine. Cateodata ma panichez (ca si acum) si ma intreb daca nu o voi putea scoate afara din cap pe fosta iar eu voi avea o noua iubita si gandu imi va bantuii amintirile cu fosta, chiar imi doresc enorm sa scap de trecutul ala odata sa fiu Curat, nu vreau sa am o noua iubita iar mie sa imi umble prin cap rahaturi din trecut cu ea. Urasc cand imi amintesc de ea enorm + ca mi se strica jumate din zi pentru acest fapt. Cum as putea scapa odata si tot odata sa trec peste si sa fiu nepasator si fericit si impacat odata cu acest lucru?

Dau funda si fara raspunsuri idioate! happy Merci!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriți "funda" pentru răspunsul oferit unui om descurajat. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy

Da, in ziua de azi conteaza cat de inalt si musculos esti,dar nu e un criteriu dupa care se iau toate fetele. O persoana care te iubeste,nu te iubeste pentru ca ai patratele, sau cercel in ureche, sau pentru inaltimea impresionanta. Iti iubeste sufletul, gandirea, te accepta asa cum esti.Si cu bune si cu rele. Pana la urma si defectele fac parte din noi.
Daca a ales sa te paraseasca in favoarea unui baiat musculos si inalt laughing (ceea ce mi se pare de-a dreptul aberant) e clar ca nu te-a iubit!
Nu ti-o poti sterge din cap/inima cat ai bate din palme, pentru ca e imposibil.
Trebuie ca timpul sa treaca, din pacate. Pana atunci, accepta-ti trecutul.Accepta ca a fost frumos cat a fost, ca ai fost fericit, dar ca nu a putut continua. Accepta CU ADEVARAT asta si mergi inainte. Cand vezi ca-ti zboara mintea la ea, gaseste-ti ceva de facut. Ocupa-ti timpul.Lasa monotonia deoparte si bucura-te de toate lucrurile frumoase.

O vei uita (nu complet,deoarece o persoana care ti-a fost draga,mereu va avea locusorul ei special acolo) in momentul in care vei intalni o fata care-ti va starni interesul. Care,atunci cand iti va trimite mesaje, sau cand o vei vedea, iti va provoca fluturasi in stomac.
Pana atunci, fii ocupat! Ai grija de tine si gandeste pozitiv. Ajuta mult asta!
Desprinde-te de trecut, accepta ce s-a intamplat si treptat, te vei gandi tot mai putin la ea.

>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asaaaa, daca nu beleam ochii pe postarile tale ma pacaleam laughing)) un vechi truc de agatat ( la milogul srl) fete, prima data ma dau bolnav pe urma ranit in pipota, ca poate poate se iveste vreo naiva care pune botu si vrea sa ma consoleze, imi este mila dar si sila

| Anto100 a răspuns:

Pai nu stiu ce pot sa-ti spun, dar precis stiu ca fata aia nu te merita. Daca te iubea cu adevarat cat de nemusculos ai fi fost nu te-ar fi lasat balta pentru altu si vreau sa spun ca ai perfecta dreptate conteaza mai mult cum esti inauntrul tau nu pe dinafara. Poate tipa si l-a luat musculos inalt si altele, dar poate sa fie un prost, un lenes, un neispravit etc. Tipa aia nu s-a uitat cum e inautrul lui si cum e pe dinafara. Daca ei no sa-i mai placa de tipul ala o sa treaca la altul. Asa ca nu te mai necaji ca tipa aia nu te merita. Sa nu faci nicio prostie si sa nu te mai necajesti. Viata merge inainte! Si eu cred ca greseala asta e invatatura de minte. O sa-ti gasesti tu si alta iubita! Ca-n lumea asta mare nu-i doar o singura fata! A era sa uit ca sa o uiti pe tipa incearca sa-ti ocupi timpul, sa faci ce-ti place. O sa functioneze. Asa mi-am uitat iubitul. Sper ca te-am ajutat. Bafta mai departe!