| 002987Uefa a întrebat:

am si eu o intrebare daca se poate: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si imi iasa media pe primul semestru 8, 50 dar raman corigent cu media 4 la chimie pentru ca am un comunist care este foarte incuiat de lumea moderna si o tine cu a lui, si ma gandeam in sem. al-2-lea imi fac media 6 dar daca vreau sa aplic la o facultate/universitate din UK ( Leicester - University of Leicester Game Design ) mai pot aplica daca raman corigent pe primul semstru la orice materie. vreau niste raspunsuri foarte sincere si foarte sincere / dau funda multumesc mult

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
Fiecare facultate are pretentiile ei, deci nu iti pot spune sigur. Cum a spus si mozurov, cel mai sigur este sa trimiti un mail facultatii.

| Mozurov a răspuns:

Adevarul este ca depinde in mare parte de facultatea la care vrei sa dai.Cel mai bine ar fi sa le trimiti lor un mail si sa ii intrebi ca sa fi sigur.