| simonica57 a întrebat:

am si eu o intrebare de o saptamana nu mai pot manca decat fructe si beau numai apa ce are corpul meu... vreau sa mentionez ca a trebuit sa tin o dieta fara prajeli in urma cu o luna pentru ca eu toata viata am mancat doar prajit si dupa ce am tinut dieta nu am mai mancat asa de mult prajit sper sa ma ajutati mai ales ca eu daca continui asa mor...mai vreau sa spun ca eu sunt si anemica si aveam 46 kg inainte acum nu stiu cate mai am scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Probabil corpul tau era plin de toxine si toate produsele calorice,care,consumate intr-o cantitate mai mare iti ataca organele interne. E bine ca te-ai decis sa urmezi dieta respectiva, altfel o dadeai in tot felul de boli de la atatea prajeli. Bineinteles ca,acum, corpul tau,fiindca l-ai obisnuit cu prajeli a reactionat mai ciudat la dieta ta. Trebuia sa incepi treptat sa consumi legume si sa bei mai multa apa, nu deodata. L-ai cam dereglat, saracul. O sa iti revii usor usor, dar pana una-alta corpul tau trebuia sa se reobisnuiasca si cu mancarea sanatoasa. Asta daca nu vrei sa umblii prin spitale mai incolo. Ah, ar fi bine sa faci si putina miscare, sa mai pui putina fibra pe tine si sa-ti mai intaresti musculatura. Incearca sa inoti si iesi cat mai mult timp la aer curat, la padure, etc. Spor!

1 răspuns:
| grab a răspuns:

Pai de ce nu incepi cu ceva mai soft, gen somon la cuptor sau ceafa de porc la gratar?