| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problemă sau de fapt, prietena mea are. Ea e dependentă de energizante. Sunt zile în care dă și 20 de lei pe energizante (cam 10 doze, energizant: Hell). De curând, aceasta a ajuns la doctor iar acesta i-a spus că dacă continuă să bea va ajunge să moară curând. Din păcate, acesta i-a spus că pentru a își reveni corpul trebuie să mănânce grapefruit. Zic din păcate pentru că ea a înțeles că dacă mănâncă multe grapefruit-uri, poate să bea iar energizant. Și ghiciți ce, a început iar să bea. Mai puțin dar bea. Am vorbit cu familia ei și orice am face, nimic nu o convinge să se lase. Am început să fiu paranoic și să mă gândesc că dacă continuă, orice zi i-ar putea fi ultima.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa-i faci din pacate, si daca te iei de ea sau iei masuri numa o sa bea pe la spatele tau. Convinge-o cat e de nociv si ca chiar poate muri din asa ceva, si pentru ce?! laughing)

| Andreeush a răspuns:

Dacă ea nu vrea să înțeleagă că e periculos e treaba ei.
Du-te cu ea la un psiholog.

| Maripapaia a răspuns:

Cati ani are prietena ta?