| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut, TPU!
Am si eu o problema. Sunt pasionat de fotbal, toata lumea imi spune ca misc foarte bine pe teren chiar si profesorul meu de sport mi-a spus ca sunt foarte bun dar parintii mei nu sunt de acord sa fac fotbal sau sa ma duc la un club profesionist.
Parinti doresc sa fac multa scoala, pentru ca sunt bun si la carte.
Nu stiu cum sa-i conving ca vreau sa urmez o cariera in fotbal.
Ma puteti ajuta? Ofer, Funda. happy

Răspuns Câştigător
| ovidiuru a răspuns:

Sincer. am trecut si eu prin aceiasi problema dar nu fi trist happy! Incearca sa le arati lor cat de bun esti la fotbal la sa te si straduiesti sa invezi si bine si o sa vezi ca te vor lasa... Sau daca nu incearca sa stai aproape 24/24 afara la fotbal si sa inveti la fel de bine si sa le spui ca ori ca stai afara ori ca stai la antrenament e acelasi lucru! Bafta ( daca esti din sectorul 3 vino neaparat la noi 3 KIDS SPORT e un club minunat si nu vei regreta! ) P.S sper ca te-am ajutat si ca sa stii nu tin neaparat sa imi dai funda si vreau sa te ajutwinking happy

1 răspuns:
| parvuconst a răspuns:

Incearca sa ii convingi ca le poti face pe ambele odata, obtinand rezultate bune la scoala. Dupa aceea sigur isi vor face alta parere.