| Emma22ee a întrebat:

Azi e a doua zi de când fac sport mănânc miai puțin și beau multa apa. Dar azi am băut coca cola si îmi pare foarte răuu crying( credeți că o sa ma "afecteze" chestia asta? Deoarece chiar vreau sa slabesccrying si mai am o întrebaree dacă continui așa cu sport zilnic mâncat puțin și multă apă credeți că primesc rezultate dupa o săptămână?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Emma tu o sa te ingrasi rau de tot cu dieta ta sincer, dupa ce vei slabi si iar vei manca vei adauga totul ca surplus, coca cola e ok si eu am baut sprite,totul e sa consumi mai putine calori dar nu infometare,apa nu tine de foame, nu slabeste, nu isi distruge sanatatea de tanara, infometarea duce la boli foarte grave chiar la infart miocradic, fa sport si va fi ok

| WaterDrop a răspuns:

Depinde la ce rezultate te astepti sa vezi dupa o saptamana si care este scopul tau final. Daca ai baut doar 1 cola astazi, nu este bai, insa evita tot ce inseamna sucuri pentru ca toate, absolut toate au zahar mult in ele.Mancatul putin trebuie sa insemne 5 mese ( mic dejun, pranz, cina-nu dupa ora 6 seara) si intre ele poti manca un iaurt sau un fruct.Rezultate vei avea si la ce faci acum insa nu de durata. Daca vrei ceva de durata redu caloriile necesare greutatii tale cu 200-300. Apoi imparti restul la numarul de mese si asa te poti orienta ce si cand sa mananci.Slabitul rapid = pui dublu mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,incearca ca pe viitor sa nu mai consui deloc bauturi racoritoare carbogazoase(in special Coca-Cola care contine cofeina si indulcitori& coloranti din plin).
Foloseste sucuri naturale(cele pe care le prepari tu cu storcatorul), ceaiuri sau apa+lamaie stoarsa+putin zahar(sau mai bine miere de albina).

| ALittleDeath a răspuns:

Data viitoare cand iti vine sa gusti din ceva, gandeste-te ca nu merita o placere de moment care mai tarziu iti va provoca regret.
Rezultatele in primele faze de slabire se vad, dar nu e cine stie ce schimbare. Dupa un timp slabesti mai greu. De ingrasat, nu te-ai ingrasat intr-o saptamana.